Trafik Kaza tazminatlarında sağlık raporu nedir?

Kategori: Genel | 0

Trafik kazası tazminatların da sağlık kurulu raporu en son olarak güncel hali ile ismi : ‘Terör kaza ve yaralanmaya bağlı durum bildirir raporu’ olarak değiştirilmiştir.

Buna göre Resmi gazetede de yayınlanmış olan Yaralanmalı trafik kazaların da tazminat talepleri kişinin kaza sonrasında talep edeceği, tazminatın hesaplanabilmesi ne kadar ödeneceği vb. hesaplamalar da en büyük etkisi olan Sağlık Raporu çok büyük önem arz etmektedir.

Trafik kazalarında tazminat talep ederken daha önceki süreçlere değinecek olursak herkesin bildiği bir yol olan Adli Tıp Raporları olarak düzenlenen raporlar ile tazminat talep edilebilirken son çıkan Resmi Gazetede de belirtilen Sigortacılık Kanunlarına göre, trafik kazaları sonrasında tazminat talep edecek kişi ve ya kişiler için “Terör kaza ve yaralanmaya bağlı durum bildirir raporu” talep edilmektedir.

Trafik kaza tazminatlarında sağlık raporu bu ölçüde değerlendirecek olursak kişinin yada mağdurun, kaza sonrasında engel durumlarının oluşması Ameliyat olması sakat kalması vb. durumlar da kişiler sigorta şirketlerinden tazminat talep edebilmektedir.
İşte, tam bu nokta da ilgili sigorta şirketinden talep edeceğiniz, tazminatlar için sigorta şirketlerinin yönlendirdiği ya da sizin talep ettiğiniz hastanelerden bu rapor alınarak (Terör kaza ve yaralanmaya bağlı durum bildirir raporu) taleplerinizi karşılayabilirsiniz.

Şuanda, sigorta şirketlerinin tanıdığı bu “Terör kaza ve yaralanmaya bağlı durum bildirir raporu” tüm hakem sağlık tesislerinden alınabilmektedir.

Diğer makalemiz de sizlere, “Terör kaza ve yaralanmaya bağlı durum bildirir raporu” alırken nelere dikkat edilmeli hangi vücut fonksiyonunuzun engel oluşturması durumun da nereden talep edilir şeklinde konulara değineceğiz.

Makalelerimize lütfen yorum yapmayı unutmayınız..

Yorumlarınız bizim için önem arz etmektedir 🙂

Unutmayın ki, biz sadece bu makaleleri insanlara yararlı olmak adına sunmaktayız

Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında tazminat aşaması

Kategori: Genel | 0

Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaların da hangi sigorta şirketlerinden tazminat talep edilebilir konusun da bir önceki makalemiz de yer almaktaydı.

Şimdi ise ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaların da sigortadan tazminat talep ederken nelere dikkat etmeliyiz ve hangi aşamalardan geçmekteyiz bunu anlatacağız.

Ülkemiz de her yıl hatalar sonrasında trafik kazaları meydana gelmekte ve bu durum sonrasında kişi ve ya kişiler bu kazalar sonucun da sakatlanmalar ya da ölümler ile sonuçlanmaktadır.

Sigorta şirketleri ise bu durumlar karşısında kusurlu araçlar tarafından zarar gören kişilere sigorta sözleşmeleri gereğince yaralanmalı ve ölüm halin de tazminat taleplerine karşılık vermektedir.

Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaların da tazminat talep edilebilmesi için kusur oranı ve kişinin bu kaza sonucun da zarar gördüğüne ilişkin tıbbi evraklara ihtiyaç bulunmaktadır.

Yani biraz daha açmak gerekirse, kaza sonrasında sigorta şirketinin kusuru belli ve x sigorta şirketine başvurduğunuzu var sayarsak sizden talep edeceği öncelikle kazaya bağlı tıbbi evraklarınızdır.

Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında ilgili sigorta şirketinin isteyeceği tıbbi evraklar sizin tazminat edeceğiniz talebin tam olarak karşılığı olan oranları ortaya koymakta ve bu oranlara göre tazminat ödemeleri yapılmaktadır.

Bir sonraki makalemiz de, ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaların da hangi evrakların olması gerekmekte ve kişinin alacağı tazminat ödemesi için kullanılacak diğer evrak prosudürleri nedir, konusuna değineceğiz.

Ölümlü ve Yaralanmalı Trafik Kazaların da Sigorta Şirketlerinden Tazminat Nasıl Alınır?

Kategori: Genel | 0

Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaların da, zarar gören kişi veya kişiler, kazaya sebebiyet veren araçların kusur oranına göre tazminat talebinde bulunabilir diyerek bu bilgilendirme sonrasında işleyişe yönelebiliriz.

Öyle ki, Dünya da tüm araçlar zorunlu trafik sigortasına bağlı olmaktadır bu durumda da, hiç kimsenin istemediği trafik kazaları sonucun da araç içerisin de veya araç dışında bulunan kişiler, zarar görebiliyor bu durum karşısında ilgili sigorta şirketlerinden trafik kazası tazminatı talep edilebiliyor.

İlla ki her kurum ve kuruluşların olduğu gibi sigorta şirketlerinin de yerine getirmenizi istediği ufak prosüdürler bulunmakta.

Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaların da sigorta şirketlerinin rolü büyük ölçüde önem göstermektedir, bazen kusurlu sigorta şirketleri bazı prosudurleri kendileri tarafından halletmekte ve trafik kazası sonrası mağdur olan kişi ve ya kişilere bu tazminatı kolaylıklar sağlayarak ödemektedir.

Şimdi, burada duralım..

Yani ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında kusurlu aracın sigorta şirketinden tazminat talep edilebiliyor fakat, bazı durumlarda kazaya karışan her 2 araç olması durumun da ne yapılıyor?

Evet, burada da şöyle bir durum doğmakta, ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları sonrasında kazaya karışan bir den fazla aracın bulunması durumun da bizim dikkate alacağımız husus olay yerine gelen trafik memurlarınca tutulan kaza tutanakları ve krokileridir.

Örneklemek gerekirse siz ölümlü ve yaralanmalı trafik lazaların da talep edeceğiniz ilgili sigorta şirketleri kusur durumuna göre bir (1) den fazla sigorta şirketleri olabilmektedir.

Bir sonraki makalemiz de ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaların da sigorta şirketlerinden hangi şartlar da tazminat talep edilir ve nelere dikkat edileceğini bildireceğiz..

Lütfen bunu okuduktan sonra, yorumlarınızı yazmanızı unutmayınız.. 🙂

Biz Kimiz :

Kategori: Genel | 0

Yaklaşık 6 yıl Sigortacılık konusun da araştırmalar yaparak doğan yada doğabilecek tazminatlar konusun da, ilgili kişilere bilgi vermekteyiz.. Hiç bir ücret hiç bir evrak istenmemektedir verilen bilgiler üzerinde çalışma yapılarak sizlere en net şekilde bilgi vermeyi bir borç bilmekteyiz..