Erişkinler için engellilik değerlendirmesi hakkında yönetmelik

Kategori: Genel | 0

Erişkinler için engellilik değerlendirmesi Sağlık Raporu neyi alır, neyi götürür..

Bilindiği üzere 20.02.2019 tarihli Genelgeye mütakip, Erişkinler İçin Engelli Değerlendirmesi Yönetmeliği yayınlandı..

Yayınlanan yönetmeliği aşağıdaki linklerimiz den ulaşabilirsiniz. https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/02/20190220-2.htm

Peki bu yönetmelik nedir?, bize hangi aşamada yardımcı olacak birşeyin yönetmeliğidir diye düşünüyor gibisiniz…

Evet, Erişkinler İçin Engellilik değerlendirmesi yönetmiliği Trafik Kazası geçirmiş ve bu kaza sonucun da Trafik Kaza Tazminatı için ilgili sigorta şirketine başvuru yapmış insanları büyük derece de engellemektedir. Çünkü daha önceden trafik kazası sonucun da mağdur olmuş kişi gerekli evrakları toplarken, Sağlık Bakanlığının belirlediği Hakem Hastanelerden (Eğitim ve Araştırma) lardan, Engelli raporu alabilirken şimdi ise çıkmış olan genelgenin maddelerince ilgili sigorta şirketlerine başvurulması halin de sizi dilediği hastaneye gönderiyor..

eee nerede mağduriyetlik ki? sorun yok ne güzel işte der gibisiniz sanki..

İşte asıl bomba burada, şimdi bazı Eğitim ve Araştırma Hastaneleri var ki belki de Sağlık Raporu için kapısından geçilmiyor.

Neden? Çünkü bu hastanelerden oran verilmiyor X bir hastaneden oran alamazken, Y hastanesi aynı probleminize oran verebiliyor..

Sıkı durun, sigorta ayrıntısı da gizli işte sigorta şirketleri şuan da yönlendirmiş olduğu hastaneler sizin istediğiniz değil de onların isteği doğrultusun da olduğundan alacağınız rapor da sizleri tekrar bir mağduriyete itiyor ve alamadığınız puan için de sigorta şirketi size bu kazaya bağlı bir şeyiniz yok diye ödeme yapmıyor ya da biz değerlendirelim deyip daha ucuza tazminatına hakkınızı bitiriyor.

Tabi bu durum da, Sağlık Bakanlığına da iş düştüğü kesin neden Y hastanesinde örneğin : Tibia Şaft Kırığının oranı belli iken Hastane “0” vermeyi uygun görüyor, oda büyük bir soru işareti ama sonuca vardığımız da her halükar da: Trafik Kazası sonrası “mağdur” olan onca tedavilerden geçen kişi tekrar “Mağdur” olarak sigorta işlemlerini bitirmiş oluyor..

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir