Ölümlü ve Yaralanmalı Trafik Kazaların da Sigorta Şirketlerinden Tazminat Nasıl Alınır?

Kategori: Genel | 0

Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaların da, zarar gören kişi veya kişiler, kazaya sebebiyet veren araçların kusur oranına göre tazminat talebinde bulunabilir diyerek bu bilgilendirme sonrasında işleyişe yönelebiliriz.

Öyle ki, Dünya da tüm araçlar zorunlu trafik sigortasına bağlı olmaktadır bu durumda da, hiç kimsenin istemediği trafik kazaları sonucun da araç içerisin de veya araç dışında bulunan kişiler, zarar görebiliyor bu durum karşısında ilgili sigorta şirketlerinden trafik kazası tazminatı talep edilebiliyor.

İlla ki her kurum ve kuruluşların olduğu gibi sigorta şirketlerinin de yerine getirmenizi istediği ufak prosüdürler bulunmakta.

Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaların da sigorta şirketlerinin rolü büyük ölçüde önem göstermektedir, bazen kusurlu sigorta şirketleri bazı prosudurleri kendileri tarafından halletmekte ve trafik kazası sonrası mağdur olan kişi ve ya kişilere bu tazminatı kolaylıklar sağlayarak ödemektedir.

Şimdi, burada duralım..

Yani ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında kusurlu aracın sigorta şirketinden tazminat talep edilebiliyor fakat, bazı durumlarda kazaya karışan her 2 araç olması durumun da ne yapılıyor?

Evet, burada da şöyle bir durum doğmakta, ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları sonrasında kazaya karışan bir den fazla aracın bulunması durumun da bizim dikkate alacağımız husus olay yerine gelen trafik memurlarınca tutulan kaza tutanakları ve krokileridir.

Örneklemek gerekirse siz ölümlü ve yaralanmalı trafik lazaların da talep edeceğiniz ilgili sigorta şirketleri kusur durumuna göre bir (1) den fazla sigorta şirketleri olabilmektedir.

Bir sonraki makalemiz de ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaların da sigorta şirketlerinden hangi şartlar da tazminat talep edilir ve nelere dikkat edileceğini bildireceğiz..

Lütfen bunu okuduktan sonra, yorumlarınızı yazmanızı unutmayınız.. 🙂

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir