Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında tazminat aşaması

Kategori: Genel | 0

Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaların da hangi sigorta şirketlerinden tazminat talep edilebilir konusun da bir önceki makalemiz de yer almaktaydı.

Şimdi ise ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaların da sigortadan tazminat talep ederken nelere dikkat etmeliyiz ve hangi aşamalardan geçmekteyiz bunu anlatacağız.

Ülkemiz de her yıl hatalar sonrasında trafik kazaları meydana gelmekte ve bu durum sonrasında kişi ve ya kişiler bu kazalar sonucun da sakatlanmalar ya da ölümler ile sonuçlanmaktadır.

Sigorta şirketleri ise bu durumlar karşısında kusurlu araçlar tarafından zarar gören kişilere sigorta sözleşmeleri gereğince yaralanmalı ve ölüm halin de tazminat taleplerine karşılık vermektedir.

Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaların da tazminat talep edilebilmesi için kusur oranı ve kişinin bu kaza sonucun da zarar gördüğüne ilişkin tıbbi evraklara ihtiyaç bulunmaktadır.

Yani biraz daha açmak gerekirse, kaza sonrasında sigorta şirketinin kusuru belli ve x sigorta şirketine başvurduğunuzu var sayarsak sizden talep edeceği öncelikle kazaya bağlı tıbbi evraklarınızdır.

Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında ilgili sigorta şirketinin isteyeceği tıbbi evraklar sizin tazminat edeceğiniz talebin tam olarak karşılığı olan oranları ortaya koymakta ve bu oranlara göre tazminat ödemeleri yapılmaktadır.

Bir sonraki makalemiz de, ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaların da hangi evrakların olması gerekmekte ve kişinin alacağı tazminat ödemesi için kullanılacak diğer evrak prosudürleri nedir, konusuna değineceğiz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir