Trafik Kaza Tazminatın da Alacağımız Miktar Neye Göre Hesaplanır?

Kategori: Genel | 0

Evet, en can alıcı noktalardan gerçekten “ÖNEM” arz eden bir konu : Trafik kaza tazminatı da hak ettiğiniz tazminat miktarı neye göre hesaplanır.
Bunun hesabını kim yapar ve yapılan hesap doğrumudur? Gerçekten doğru Tazminatı mı aldım?

Sigorta şirketleri, trafik kazası sonrası sorumlu bulundukları kişi ve ya kişilere tazminat ödemesi gerçekleştirirken bazı kriterleri sorgulamaktadır.
Bunları sıralayacak olursak Aktüerya hesabı dediğimiz hesap çıkmaktadır.
Peki neler göz önünde bulundurularak hesaplama yapılır.

  • Kişinin almış olduğu kusur oranı ( Kaza da ne kadar kusurlu bulunduğu ? )
  • Kişinin kaza tarihin de ve mevcutta almış olduğu Maaşı ( Tazminat hesapların da kişinin kazancı büyük rol oynamaktadır.)
  • Kaza sonrası, kazaya bağlı alacağı Erişkinler İÇin Sağlık Kurulu Raporu ( Şuan şablon ismi : Terör / Yaralanma olarak geçmekte ve bu da büyük rol oynamaktadır. )
  • vefat oluşması halin de ( Destekten Yoksun Kalma Tazminatı başvuruların da ) bakmakla yükümlü olduğu 18 yaş altı çocuklar, 18 yaş üstü bayan okuyor ise )

Yukarıdaki kriterler göz önünde bulunarak, Aktüerya hesabı dediğimiz hesaplama tekniği ile tazminat ödemesi yapılmaktadır.
Akılda kalmasın diye şunu da söylemek gerekiyor ki, Sigorta şirketlerinin yapmış olduğu tüm hesaplamalar doğru diyemeyiz alacağınız teklif sonrası sizde bu işin uzmanı yada hukukçusu olan
insanlardan gerçekten alacağınız tazminatınızın doğruluğunu teyit etmeniz de yarar var diyebiliriz..

Bu konuda da bizlerden destek alabilirsiniz..

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir