Trafik Kaza Tazminatında Malüliyet Artışı Nedir?

Kategori: Genel | 0

Bir kaza geçirdiniz ve bu kaza dan dolayı tazminat hakkınız var, fakat almış olduğunuz oran sizi tatmin etmedi ya da gerçekten doğru oran mı aldınız ? Bilmiyorsunuz ve bu belirsizlikte boğuşurken anlaşmalı olduğunuz hasar danışmanlık firmanız ya da avukatınız size bir tazminat ödemesi çıkardı. 

Peki ya gerçekten de kafanız daki soru işaretlerinin bir cevabı var ve bu cevap sizin düşündüğünüz gibi ise? 

Şimdi şöyle bir durum var buna biz malüliyet artışı diyoruz ve bu hakkınız 2 yıl kadar kısa bir süre baki kalıyor 2 yı sonrasında bu hakkınız dan malesef yararlanamıyorsunuz.

Bu yüzden de bu konuya şöyle yaklaşıyoruz örnek vermek gerekirse, ayağınız da kaza dan dolayı platin takılı ve aynı zaman da yüzünüz de elinizde de çizikleriniz var. 

Ama siz sadece ortapediden ve fizik tedavi den oran aldınız aldığınız rapor üzerinden de kaza tazminatınızı aldığınızı var sayalım. 

Peki yüzünüzdeki çiziklerden ya da dikiş izlerinden dolayı oran da alabilirdiniz? Aldınız mı? Hayır sadece ortapedi den aldınız. 

Dolayısı ile tazminatınızı aslında tam anlamı ile almadınız.

Farklı bir örnek vermek gerekirse omzunuz da kazadan dolayı platin takıldı ve ileri de bu platin çıkartıldı siz de platin olmaksızın bir rapor aldınız ve oranınız 5 çıktı diyelim. Bunun karşılığında bir tazminat aldınız ama gün geçti bu ödemeyi aldıktan sonra sağlık durumlarınız farklılaştı ve platin takılması tekrar gerek görüldü ya da hareket kısıtlılığı oluşmaya başladı.

Yani ne oldu? Malüliyet artışı oluştu bu durumdan dolayı tekrar sağlık raporu alır iseniz, Sigorta şirketlerinden malüliyet artışına bağlı tekrar tazminat alma hakkınız bulunmaktadır. 

Daha da ayrıntılı bilgi isterseniz bize yazabilirsiniz… 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir