Trafik Kaza tazminatlarında sağlık raporu nedir?

Kategori: Genel | 0

Trafik kazası tazminatların da sağlık kurulu raporu en son olarak güncel hali ile ismi : ‘Terör kaza ve yaralanmaya bağlı durum bildirir raporu’ olarak değiştirilmiştir.

Buna göre Resmi gazetede de yayınlanmış olan Yaralanmalı trafik kazaların da tazminat talepleri kişinin kaza sonrasında talep edeceği, tazminatın hesaplanabilmesi ne kadar ödeneceği vb. hesaplamalar da en büyük etkisi olan Sağlık Raporu çok büyük önem arz etmektedir.

Trafik kazalarında tazminat talep ederken daha önceki süreçlere değinecek olursak herkesin bildiği bir yol olan Adli Tıp Raporları olarak düzenlenen raporlar ile tazminat talep edilebilirken son çıkan Resmi Gazetede de belirtilen Sigortacılık Kanunlarına göre, trafik kazaları sonrasında tazminat talep edecek kişi ve ya kişiler için “Terör kaza ve yaralanmaya bağlı durum bildirir raporu” talep edilmektedir.

Trafik kaza tazminatlarında sağlık raporu bu ölçüde değerlendirecek olursak kişinin yada mağdurun, kaza sonrasında engel durumlarının oluşması Ameliyat olması sakat kalması vb. durumlar da kişiler sigorta şirketlerinden tazminat talep edebilmektedir.
İşte, tam bu nokta da ilgili sigorta şirketinden talep edeceğiniz, tazminatlar için sigorta şirketlerinin yönlendirdiği ya da sizin talep ettiğiniz hastanelerden bu rapor alınarak (Terör kaza ve yaralanmaya bağlı durum bildirir raporu) taleplerinizi karşılayabilirsiniz.

Şuanda, sigorta şirketlerinin tanıdığı bu “Terör kaza ve yaralanmaya bağlı durum bildirir raporu” tüm hakem sağlık tesislerinden alınabilmektedir.

Diğer makalemiz de sizlere, “Terör kaza ve yaralanmaya bağlı durum bildirir raporu” alırken nelere dikkat edilmeli hangi vücut fonksiyonunuzun engel oluşturması durumun da nereden talep edilir şeklinde konulara değineceğiz.

Makalelerimize lütfen yorum yapmayı unutmayınız..

Yorumlarınız bizim için önem arz etmektedir 🙂

Unutmayın ki, biz sadece bu makaleleri insanlara yararlı olmak adına sunmaktayız

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir